Ped Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ped Hakkında Bilmeniz Gerekenler

⛔ Kimyasal  Kadın Pedlerinin Zararları Nelerdir?

➡️Piyasada bulunan birçok standart ped, emme özelliğinin sağlanması için iki katlı kağıttan üretilmektedir. Bu ürünlerin yapısında büyük oranda kurşun maddesi, mikropların barınacağı ortam ve aynı zamanda farklı kimyasal maddeler vardır ki, bunlar da tekrar yeni malın üretiminde kullanılmaktadır .

➡️Sağlıklı bir insanın cildinde Ph tipi zayıf asitler bulunmaktadır. Bu asitler bağışıklık sistemine yardım etmektedir. Piyasada rastlanan hijyenik bezlerin bir çoğu, insan cildindeki asit miktarını azaltan alkali maddesi içerir. Ciltteki asit miktarını azalması trişin bakterilerinin yani ince bağırsaklarda asalak olarak yaşayan solucan şeklindeki bakterilerin çoğalmasına neden olur. Trişin bakterilerinin çoğalması ise kadın döl yolundaki spermatozoitleri (spermleri) yok eder. Bu sürekli iltihaplı rahatsızlıklara sebebiyet verir.

➡️Maalesef piyasada var olan birçok pedin verdiği zarar bu kadarla kalmıyor. İncelediğimizde görebileceğimiz suni liflerden veya kaba pamuklardan oluşmuş tabaka, uzmanlar tarafından tavsiye edilmeyen ilaçlarla oluşturulmuş kat, nem katını oluşturmak için kullanılan kimyasal katlar veya lifler kullanılıyor. Hassas derilerin bu tür ürünlerle teması çok sakıncalıdır. İçeriği belli olmayan emici maddeler, hava geçirmeyen plastik katlar ve iç çamaşırını tutması için kullanılan yapışkan maddelere başvurulması oldukça sağlıksıztır. İçeriğinde bu kadar kimyasal madde bulunduran ürünlerin ten ile teması cilt kanserinden rahim kanserine kadar pek çok hastalığa neden olmaktadır.

⚠️Ped tercih ederken nelere dikkat etmeliyiz? Tercih ettikleri ürünlerin üst yüzeyinin pamuksu olmasına, yapışkan maddenin kimyasal değil doğal olmasına, plastik kat içermemesine ve son kullanım tarihinin geçmemiş olmasına özen göstermeleri gerekmektedir.

🚺Ped satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

✳️ Öncelikle, pedin hava aldığından emin olun. Pediniz gözenekli ve plastik kaplamasız olmalıdır. Çünkü genital bölgenin hava alması çok önemlidir. Aksi takdirde, bölgede biriken nem ve kir enfeksiyonlara davetiye çıkarır.

✳️ Pedinizi günde birden fazla kez değiştirmelisiniz.

✳️ Tuvalete girmeden önce ve girdikten sonra, ve hijyenik pedleri kullanacağınız esnada ellerinizi iyice yıkamanız çok önemlidir.

🚺 Enfeksiyonlara karşı diğer ipuçları:

✳️ Toz sabun kullanmaktan kaçının, bunlar vajinanın ph dengesini bozabilmektedir. Doğal sabunlar ya da özellikle bunun için üretilmiş olan çeşitli sabunlar daha uygundur ve kadın sağlığı için daha iyidir.Ph oranı bölgeyi temiz ve sağlıklı tutacak olanlardan birini seçmeniz en iyisidir.

✳️ Pamuklu iç çamaşırı giyin. Bu havalandırmayı kolaylaştıracaktır. Uzun süre dar pantolonlar giymekten kaçının. Bunlar bölgedeki sıcaklığı ve nemi arttırarak, fırsat kollayan bakteri ve virüslere uygun iklim yaratır.

✳️ Sentetik maddelerden üretilmiş kıyafetler giymeyin. Uyku kıyafetinizin geniş ve rahat olmasına dikkat edin. Çok uzun süre oturmaktan kaçının.

✳️ Genital bölge için satılan deodorantlardan kullanmayın. Sadece kötü kokuyu bastıran bu ürünlerin tahriş etmekten başka bir özelliği yoktur.

✳️ Bölgeyi mümkün olduğu kadar kuru tutmaya çalışın.

🚺 Enfeksiyona zemin hazırlayan faktörler :

Uzun süreli antibiyotik kullanımı, hamilelik ve diyabet. Bu faktörlerin hepsi kişiyi enfeksiyona açık hale getirir. Eğer bu kategorilerden birinde iseniz, daha da sıkı önlemler almanız gerekir.

🔄 Ersağ Hijyenik Kadın Pedlerinin Özellikleri

🌿Ersağ Hijyenik Örfler, yumuşak üst yüzeyi gün boyu cildinize yumuşaklık hissi sağlar.

🌿Sıvıyı jelleştirerek hapseden üstün emme kapasiteli iç tabakası ile, süper emici tanecikleri ile koku oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

ÜCRETSİZ ERSAĞ ÜYELİK FORMU

|ERSAĞ KATALOĞU ve FİYAT LİSTESİ|

Ersağa üyelik avantajları Nelerdir?
>> Ersağa üye olarak kataloğ fiyatına göre %25 indirimli üye fiyatından ürün alırsınız.
>> Promosyon(Bedava) ürün alma hakkı;
* 100,00TL lik siparişinize 1 ürün bedava seçme hakkı.
* 200,00TL lik siparişlerde ise 3 tane ürün bedava seçme hakkı.
** Ayrıca her ay düzenlenen ek kampanyalarla Bedava Promosyon sayısı 200,00 TL lik siparişlerde 3 yerine 5 tane olmaktadır.
Bu kampanyalar sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurulmaktadır.
>> Sonuç olarak hem %25 indirimli ürün hem de promosyon ürünler alırsınız.
>> ÜYELİK AİDATI YOKTUR.Ayrıca üyeliğinizin bağlayıcılığı yoktur. İstediğiniz zaman üyelik iptal edebilirsiniz.Her ay sipariş zorunluluğu da yoktur.
>> Neden T.C. Kimlik numarası isteniyor?
Ersağ Temizlik ve Kozmetik şirketi ile gerçekleştireceğiniz alışveriş işlemlerinin ticari olarak faturalandırılması yasal bir zorunluluktur.Siparişleriniz faturasıyla birlikte gönderildiğinden faturalandırma için gerekmektedir.
>> Maliye Bakanlığı tarafından 29.08.2006 tarihli 26274 sayılı Resmi gazetede tebliğ edildiği üzere 01.01.2007 tarihinden itibaren kesilecek faturalarda T.C. Kimlik numarası yazma mecburiyeti getirilmiştir.Üyelik işlemlerinin gerçekleşmesi için T.C. Kimlik gereklidir.
>> BİLGİLERİNİZ ÜÇÜNCÜ KİŞİLERLE KESİNLİKLE PAYLAŞILMAZ.SADECE KENDİ ÜYELİK SAYFANIZDAN KENDİNİZ GÖREBİLİRSİNİZ.
22 Haziran 2017
2.427 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Scroll Up Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
× Ersağ WhatsApp İletişim
Ersağ Üyelik ve Ürünleri Hakkında Bilgilendirme amaçlı Sponsor Sitesidir. Ersağ Üyelik
Ersağ Ürün Kataloğu