0 507 509 03 61

Sosyal Medyada Biz}

Ersağ Terracotta Allık

 

Allık Nedir ?

En genel ifadeyle kadınların süs için yanaklarına sürdükleri makyaj malzemesi. Özellikle soluk bir yüze sahipseniz  süper yararlı ve yüze sevimlilik katan  bir malzeme. Allık kelimesinin  İngilizcesi “blusher”, yani “utanılmış da yanaklar kızarmış” gibi gösteren şey anlamında.

Allık Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

  1. Allık renginin ten ile uyumu çok önemlidir. Bunun için seçim yaparken rengi çok dikkatli seçmelisiniz asla yeterince aydınlık olmayan bir alanda denemeyin bile yoksa dışarı çıktığınızda insanların size garip bir şekilde bakması sizi rahatsız edebilir,kendinizi bir aynaya bakmak için koşturuyor bulabilirsiniz.
  2. Açık tenli sarışın bir kadınsanız tercihiniz pembe ve tonlarında, buğday tenli ve esmer bir kadınsanız toprak tonları ya da terracotta tercih etmenizde fayda var; ayrıca pürüzlü cilde sahipseniz detayları ortaya çıkardığı için terracotta ve benzerlerinden uzak durun!
  3. Ablak bir suratınız varsa, ya da kupkuru, cılız; allık sizin aradığınız ürün olmayabilir; ancak elmacık kemikleri düzgün olan bayanlarda  yanlara hafifçe sürülen allık çok hoş bir görüntü sağlar.
  4. Makyaj malzemenizi seçerken kaliteli markaları tercih edin (ERSAĞ tavsiyemdir), yoksa yüzünüz kraterimsi bir yapı alır. Ersağ organik ürünleri size sunan bir firmadır, belki pahalı gelebilir ancak unutmayın sağlıklı ışıl ışıl bir ifade için ünlüler milyonlar harcamakta. Ersağ ürünleri kanserojen değildir, ucuz diye peşinden gözü kapalı gidilen anlı şanlı birçok firma bunlara dikkat etmez.

Allık Nasıl Sürülür ?

  1. Allık çehrenizi çok değiştirebilecek bir ürün olduğundan dikkatlice ve abartmadan kullanmanız gerekir yoksa ibiş, palyaço gibi saçma sapan yakıştırmalara maruz kalabilirsiniz. Amaç allık sürdüğünü belli etmeden yüzüne doğal bir renk vermektir! Allığın yukarı kısımda bittiği seride hafifçe aydınlatıcı geçmek doğal ve ışıltılı  görünüme sahip olmanızı sağlar.
  2. Doğru kullanıldığında fark yaratan makyaj malzemelerinden biri, direkt photoshop etkisi, hem de kolaycacık yapılabilir; fakat doğru rengi bulup çok sürmemek ve yüzde fazla dağıtmamak şartıyla. Parlak ve simli allıklardan uzak durun eğer çok iddialı değilseniz.
  3. Allığın en çok yakıştığı bölgemiz elmacık kemikleridir, elmacık kemikleri çıkık olmayan oval yüzlüler için allığın direkt ön yanak bölgesine sürülmesi daha uygundur.
  4. Allığın kendisini en güzel gösterdiği tamamlayıcı diğer makyaj malzemeleri  pudra veya fondötendir.
  5. Sivri ve üçgen allık gülümsediğinizde yanağınızdaki en yüksek noktaya sürülmeli, oval yüzlerde elmacık kemiklerinin hemen altına sürülmeli, kare yüzlerde ise normal sürülüp şakaklara doğru çekilmelidir.
  6.  Fırçayla sürülen allık  istediğiniz gibi tüm gölgelemeleri vs. yapamayabilirsiniz, krem formda olanları tercih edebilirsiniz.

 

 

 

05 Ekim 2019
212 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Scroll Up Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
× Ersağ WhatsApp İletişim