0 507 509 03 61

Sosyal Medyada Biz}

Güneş Kremi Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

gunes_yanigi

Güneşin olumsuz etkilerinden korunmak icin kullanilan güneş kremleri, spf ile derecelendirilir Sağlığınız için önemli bir vazife görürler.

SPF nedir?

Güneşten koruyucu ürünlerin üzerinde bulunan SPF (Güneş Koruma Faktörü) numarası, cildi hangi düzeyde koruduğunu yada güneş altında kızarmaya başlamadan kalınacak süreyi ne ölçüde uzattığını gösterir.

Güneş kremi cilt rengine,güneş ışınlarından etkilenme oranına,kullanım alanınıza göre farklı faktör miktarlarında seçilmelidir.Yani faktörü yüksek olması demek en iyi güneş kremini seçtiğinizi göstermez.Önemli olan cildinize en uygun güneş kremini tercih etmenizdir.

Hangi cilt tipleri hangi güneş kremlerini kullanmalı?
Kullanılan güneş kremleri cilt tipine ve fototipine göre seçilmelidir. Fototip, ten rengimize göre cildin güneşe karşı verdiği tepki özelliğidir. Örneğin, açık tenli ve ince ciltli kişiler çabuk kızarır, kolay kolay bronzlaşmaz ve sürekli çok yüksek koruma kullanmaları gerekir. Esmer tenli kişiler ise kolaylıkla brozlaşır ve bronzlaştıktan sonra daha düşük korumalı ürünler kullanabilir. Esmer kişilerin güneş savunma sistemleri daha gelişmiş olsa bile kullanılan güneş koruma faktörü (SPF) en az 15 olmalıdır. Ayrıca güneş koruma ürünü alırken cildin kuru, yağlı ve akneye eğilimli olmasına da dikkat edilmelidir. Kuru ciltler için yoğun kıvamlı krem formunda ürünleri tavsiye ederken, yağlı ciltler için akışkan formda hafif dokuları öneriyoruz.

Waterproof özellikli güneş kremleri

Su geçirmez olan bu güneş kremleri gözenekleri tıkadığından uzun süreli cildinizde kaldığında size fayda yerine zarar verir.

Çocukları güneşten korumak için daha dikkatli olmalıyız

Çocuklar yetişkinlere göre 3 kat daha hassas bir cilde sahiptirler o yüzden özellikle bebeklerin ve 3 yaşından küçük çocukların güneşe çıkarılmasını tavsiye etmiyoruz.Çocuklar için özellikle katkı maddesi,koruyucu içermeyen güneş kremi kullanmalıyız.

07 Mayıs 2015
2.956 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
× Ersağ WhatsApp İletişim