0 507 509 03 61

Sosyal Medyada Biz}

Kolay Ütü Yapmanın Püf Noktaları

Merhaba değerli okuyucular, bugünkü konumuz ütüleme. Kafanızı ütülemeden en kestirme şekilde kolay ütüleme nasıl yapılır konusunda birkaç tavsiyede bulunacağım.Kendi kendine ütü yapan bir makine çıksa hepimiz koşarak alırdık değil mi ? Ancak o da bugünkü teknolojiye rağmen hala imkansız. O zaman  iş başa düştü demektir. Öncelikle kolay ütü yapmanın püf noktaları ile ilgili tavsiyeleri okumanızı öneririm.

Kolay ütü yapmanın püf noktaları:

Ütü yapmaya başlamadan önce dikkat edeceğiniz birkaç nokta ile bu süreci daha zahmetsiz bir hale getirebilirsiniz:

  • İlk olarak ütü masasının yüksekliğini belinize göre ayarlayın. Fazla alçakta veya yükseklikte olmamasına dikkat edin. Ütü masasının örtüsünün kalın ve temiz olduğunu kontrol edin.
  • Ütünüzün tabanını kontrol edin. Lekeli taban giysilerinizde lekeye sebep olacaktır. Ütü tabanını nemli bir bezle silerek temizleyebilirsiniz. Ütü tabanını temizlemeden önce, ütünün sıcak veya fişe takılı olmadığını kontrol edin.
  • Giysilerinizi ütülemeden önce etiketlerini kontrol edip kumaşlarına göre ayırın. İlk önce düşük ayarda ütülenmesi gereken giysilerinizi ütüleyip, daha sonra ısıyı arttırarak diğer kıyafetlerinize geçebilirsiniz.
  • İpek, kadife ve yün gibi giysilerde parlama meydana gelebilir. Bu yüzden, bu gibi giysilerinizi ütülerken yanınızda mutlaka ütü bezi bulundurun.
  • Ütülediğiniz giysilerinizi bekletmeden askıya asın. Ütüden ısınan kumaş çok kolay kırışabilir.

Yukarıdaki tavsiyelerin yanı sıra ütü spreyi de kullanabilirsiniz. Ütü spreyleri zor açılan kırışıklıkları kolayca açmanızı sağlarken aynı zamanda uzun süre ütülediğiniz giysilerin aynı formda kalmasına yardımcı olur. Böylece bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

ERSAĞ ÜTÜ SPREYİ (500 ML)

Özellikleri :

 

Ütü yapmak eziyet olmaktan çıkıyor. Ersağ Ütü Spreyi ile bundan sonra ütü yapmak eğlenceye dönüşüyor. Zor açılan, hatta açılmayan kumaşlarınızın üzerine püskürttüğünüz Ersağ Ütü Spreyi, açılmayı kolaylaştırarak, ütüyü rahatlatacaktır.

Ersağ Ütü Spreyi, konsantredir. Sulandırılmadan direkt olarak kullanılır. Ütü su tankına konulmaz.Kullanmadan önce çalkalanması önerilir.

Kullanım Şekli :

Ütü yaparken yaklaşık 20-30 cm uzaklıktan kumaşın üzerine püskürterek ütülüme işlemi yapılır.

ÜRÜNÜMÜZ (STPP) FOSFAT İÇERMEZ.

Ürünümüzü sitemizden üye olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

09 Mayıs 2017
4.143 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
× Ersağ WhatsApp İletişim