Gıda takviyesi nedir, ne işe yarar?

GIDA TAKVİYESİ NEDEN BU KADAR GEREKLİ?

Bugün, “gıda” olarak tanımladığımız ürünlerin neredeyse tamamını sanayi ürünleri oluşturmaktadır.

Bu sebeple de bu “gıda”lardan beslenme ihtiyacımızı istediğimiz ölçüde karşılamamız mümkün olmamaktadır.

Sanayi ve ticari hırsın bir araya gelmesi ile “gıda”lar, ”gıda” olmaktan çıkmış ve her bir sanayi ürünü hastalık saçan unsurlar haline gelmiştir.

Hayati faaliyetlerimize devam edebilmemiz için her gün tüketmek zorunda olduğumuz gıdalar, sağlığımıza her gün düzenli olarak vurduğumuz birer balyoz haline gelmiştir.

Vücudumuza zarar vermek aslında çok da zor değildir, yaşam tarzımız içerisinde yer alan ve pek çoğumuzun farkında olmadığı ufak tefek şeyler vücudumuz için en tahrip edici unsurlar olabilmektedir.

Mesela alışkanlık haline gelmiş alkol tüketimi veya baharatlı yiyeceklerin tercih edilmesi sindirim sisteminde enflamasyonla neden olarak besinlerin absorbe edilmesini olumsuz etkileyebilir.

Zararlı alışkanlıklardan bir diğeri olan sigara da yine sindirim sistemini tahriş ederek immün sistemi zayıflatır ve vücut sağlığının muhafaza edilmesi için daha fazla C vitamini alınmasını gerektirir.

Sadece belli yiyeceklerin alındığı ve diğer yiyeceklerin göz ardı edildiği popüler kilo verme yöntemi olan ağır diyetler sağlığımız için son derece tehlikelidir.

Çünkü bu tür diyetler kişiyi vücut sağlığını muhafaza etmek için gerekli olan birçok besin maddesinden mahrum bırakır.

Yemek hazırlarken zararlı bakterileri yok etme amacıyla yemeklerin gereğinden fazla pişirilmesi de aslında yiyecekler içerisinde bulunan faydalı vitamin ve mineralleri öldürmekte ve vücudumuz için sahip oldukları faydayı yok etmektedir.

Hızlı bir tempoda sürdürülen bir yaşam tarzına bağlı olarak yaşanan stres ve gerilim de vücudu – mesela E vitamini gibi – daha fazla vitamin alınmasını gerektirecek bir noktaya kadar getirebilmektedir.

Bu örnekler, sağlıklı bir vücuda sahip olmak için şifalı takviyeler alınmasını gerektiren pek çok örnekten sadece birkaçıdır.

Hekimler ve beslenme uzmanları, sağlıklı beslenen bir kişi için şifalı takviyelere çok az ihtiyaç olduğu konusunda hemfikirdir.

Ancak günümüzün düzenli spor alışkanlığının olmadığı, kirletici maddelere maruz kaldığımız ve sağlıksız yiyecekler tükettiğimiz hızlı tempolu sosyal ve modern yaşam tarzları ve bunlara bağlı olarak artan hastalık riski, şifalı takviyelerin düzenli olarak alınmasını gerektirmektedir.

GIDA TAKVİYESİ NEDİR ?

Mevcut beslenme ile alınamayan yada eksik alınan gıda unsurlarını (protein, vitamin, amino asit, mineral) tamamlamaya yarayan ve ağız yolu ile alınan bitmiş ürünlerin genel ismidir.

ÜCRETSİZ ERSAĞ ÜYELİK FORMU

|ERSAĞ KATALOĞU ve FİYAT LİSTESİ|

Ersağa üyelik avantajları Nelerdir?
>> Ersağa üye olarak kataloğ fiyatına göre %25 indirimli üye fiyatından ürün alırsınız.
>> Promosyon(Bedava) ürün alma hakkı;
* 100,00TL lik siparişinize 1 ürün bedava seçme hakkı.
* 200,00TL lik siparişlerde ise 3 tane ürün bedava seçme hakkı.
** Ayrıca her ay düzenlenen ek kampanyalarla Bedava Promosyon sayısı 200,00 TL lik siparişlerde 3 yerine 5 tane olmaktadır.
Bu kampanyalar sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurulmaktadır.
>> Sonuç olarak hem %25 indirimli ürün hem de promosyon ürünler alırsınız.
>> ÜYELİK AİDATI YOKTUR.Ayrıca üyeliğinizin bağlayıcılığı yoktur. İstediğiniz zaman üyelik iptal edebilirsiniz.Her ay sipariş zorunluluğu da yoktur.
>> Neden T.C. Kimlik numarası isteniyor?
Ersağ Temizlik ve Kozmetik şirketi ile gerçekleştireceğiniz alışveriş işlemlerinin ticari olarak faturalandırılması yasal bir zorunluluktur.Siparişleriniz faturasıyla birlikte gönderildiğinden faturalandırma için gerekmektedir.
>> Maliye Bakanlığı tarafından 29.08.2006 tarihli 26274 sayılı Resmi gazetede tebliğ edildiği üzere 01.01.2007 tarihinden itibaren kesilecek faturalarda T.C. Kimlik numarası yazma mecburiyeti getirilmiştir.Üyelik işlemlerinin gerçekleşmesi için T.C. Kimlik gereklidir.
>> BİLGİLERİNİZ ÜÇÜNCÜ KİŞİLERLE KESİNLİKLE PAYLAŞILMAZ.SADECE KENDİ ÜYELİK SAYFANIZDAN KENDİNİZ GÖREBİLİRSİNİZ.
05 Mayıs 2017
4.148 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Scroll Up Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
× Ersağ WhatsApp İletişim
Ersağ Üyelik ve Ürünleri Hakkında Bilgilendirme amaçlı Sponsor Sitesidir. Ersağ Üyelik
Ersağ Ürün Kataloğu