0 507 509 03 61

Sosyal Medyada Biz}

Ersağ Ürünleri Organik ve Bitkisel midir?

Ersağ Ürünleri Organik ve Bitkisel midir?

1-Ürünlerimize Bitkisel veya Doğal Diyebiir miyiz?

Temizlik ve kozmetik ürünlerinde % 100 doğal, bitkisel ya da bitkisel doğal içerikli denilmesi ilgili bakanlıklar tarafından Yasalaştırılmıştır. Bir ürüne % 100 bitkisel diyebilmek için su hariç sadece bitki ya da bitki ekstraktından elde etmiş olduğunuz ürün % 100 bitkiseldir. Doğal ürünler ise üretildiğine dair ayrıca yine su hariç kullanılan hammaddelerin hepsinin doğal olması gerekmektedir. Şöyle ki su, direk kaynağından doğal olarak hiçbir işleme tabi tutulmadan kullanılması doğal sudur. Eğer su herhangi bir arıtma, izolasyon veya sterilizasyon uygulanması durumunda doğal özelliğini kaybeder. Onun için ilgili bakanlığın yasaları gereği ürünlerimize % 100 bitkisel dememiz doğru değildir.

2-Ersağ Ürünleri Ne Kadar Bitkisel İçeriklidir?

Üretmiş olduğumuz ürünlerin içeriğinde kullanılan bazı girdiler organik kimyasaldır.Örneğin 1 Litrelik ürünümüzün içerisinde 0,6 dan başlayarak organik kimyasallar  bulunmaktadır.Dolayısıyla içerisindeki diğer bileşenler organik ve bitkisel içerikten ibarettir.Ancak bir ürüne  doğal yada bitkisel diyebilmemiz için hiçbir sentetik işlemden geçmemesi gerekmektedir.Dolayısıyla ürünlerimize %100 doğal yada bitkisel demek yanlıştır.

Yüzde yüz bitkisel bir ürün sattığını iddia eden kişi yalan konuşuyordur;çünkü fabrikadan geçen her ürün sentetik bir işlemden geçer orijinalliğini kaybeder.Yüzde yüz bitkisel ürün kullanmak isteyen ağaç dalından elma koparsın ve yesin derim.

Organik kimyasallar her günümüzde kullanılan her ilaçta bulunur;ayrıca vücudumuzda da bolca bulunmaktadır.Her kimyasalı aynı kefeye koymamak gerekir;çamaşır suyunun içeriğindeki kimyasal ile organik kimyasal aynı şey değildir.Birisinin etkisi yıkıcı olmakta iken diğeri ilaç sanayinde kullanılmaktadır.

30 Nisan 2015
3.057 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Scroll Up Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
× Ersağ WhatsApp İletişim