0 507 509 03 61

Sosyal Medyada Biz}

Ersağ Ürünleri Etiket Bilgisi

Ersağ Ürünleri Etiket Bilgisi

Üretmiş Olduğumuz Temizlik, Kozmetik Ve Gıda Takviyelerinin Üzerlerinde Parti Numarası Ve Üretim Tarihinin İlgili Bakanlık Gereği Etiketin Üzerinde Basılı Matbu Halinde Değil Ambalaj Üzerine Sonradan Vurulma Zorunluluğu Vardır. Çünkü Herhangi Bir Üründe Sorun Olduğunda Piyasadan Toplatılabilmesi İçin Ürünün Tamamı Hangi Parti Numarası Ve Hangi Gün Üretildiğinin Tespiti İçin Böyle Yapılmaktadır.

Yine Ürünlerin Son Kullanma Tarihleri Etiket Üzerinde Gösterme Zorunluluğu Vardır. Temizlik ve Kozmetik ürünlerinde, Ürünün Üzerinde Bulunan Kapak Şeklinin İçerisinde “ 12 M” yazmaktadır ve Kapağı Açık Durumdaki Şekille Gösterilmektedir. Bu Şu Anlama Gelmektedir; Ürünün Son Kullanma Tarihi Kapak Açıldıktan Sonra 12 Aydır. Gıda Takviyelerinde ise Son kullanma tarihi ayrıca ambalaj üzerinde belirtilmektedir.

Kozmetik Ürünlerinde Ürünün Özelliğini Tanıtan Kısaca Bir Bilgi Ve Bileşenleri Yer Almak Zorundadır. Temizlik Ürünlerinde ise Ürünün Özelliğini Tanıtan Kısaca Bir Bilgi Ve Bileşenlerinin yanı sıra “Tüketicinin Dikkatine” bölümü içerisinde ayrıca uyarı ifadelerinin yer alma zorunluluğu vardır. Kozmetik Ürünlerinde Kullanılan Hammaddeler Tüm Dünyada Geçerlilik Ve Tüm Dünyanın Aynı Dille Tanımlaması adına ( INCI) İnci Numaraları İle yer almakta iken Temizlik Ürünlerinde Noniyonik, Anyonik Gibi İsimlerle Adlandırma Zorunluluğu Vardır. Noniyonik Genelde Köpürmeyen Hammaddelerdir, Anyonik İse Köpüren Hammadde Girdileridir. Ayrıca İlgili Bakanlığın Etiket Mevzuatına Göre Ürününüz Ne Olursa Olsun Tüketicinin Dikkatine Bölümü Sizin İstediğiniz Şekilde Değil Etiket Kanuna Göre Yazılma Zorunluluğu Vardır.

11 Haziran 2017
2.752 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
× Ersağ WhatsApp İletişim