0 507 509 03 61

Sosyal Medyada Biz}

Çamaşır Suyunun Zararları

Çamaşır Suyunun Zararları

Evlerimizde en çok temizlik yaptığımız alan olan lavabo-wc lerin aslında yoğun bir şekilde çamaşır suyu ile temizlenmesine gerek var mı?İşte sorunun cevabı :

İdrarın %95 i su, geriye kalan %5 i ise nitrojenli atıklardır. Yani Üre`dir. Sanılanın aksine Üre zehirli bir atık değildir. Sadece böbrek hastalanıp görevini yapamadığında, vücuttaki diğer elementler gibi Üre de zararlı hale gelir.

Asıl konumuza gelecek olursak. Bulaşıcı hastalığı olmayan bir ailemiz var tuvaleti kullandık, sifonu çektik, ellerimizi yıkadık. Buraya kadar sıkıntı yok.

Peki, tuvaleti temizlemek için o çamaşır suyunu oraya neden döktük?

Sonrası daha da önemli, çamaşır suyunu döktük çocuğumuz geldi ve idrarını yapmaya başladı. Ne mi olur? İdrarın vücuttan çıkış ısısı 37 derecedir. Dökmüş olduğumuz çamaşır suyundaki tüm kimyasalları aktif hale getirmeye yeterli bir ısı. Peki ya sonra? Buharlaşan kimyasallar çocuğunuzun üreme organından ve solunum yolundan doğruca vücuduna girer.

Kurak bir çölde değilseniz idrarınızı içmenizi önermem, %95 i su olan idrarı temizlemek için ailenizi özellikle de çocuklarınızı zehirlemenizi hiç mi hiç tavsiye etmem.

Çözüm Önerim nedir?

Tabi ki bitkisel içerikli ürünler ile temizliğinizi yaparak başta fosfat ve petrol türevi olan bir çok kimyasaldan kendinizi ve çevrenizi korursunuz.

Ersağ Banyo-Wc Temizleyici ve İlgili Kurumlardan Alınan Sertifikalar

   

-Fosfat İçermez

-Biosidal üründür (Sağlık Bakanlığı onaylı nadir bulabileceğiniz bir temizlik ürünüdür.)

-14 hastane mikrobunu yok ettiğine dair ilgili kurumdan alınmış belgesi mevcuttur.

-Konsantre bir üründür,kapakla ölçeklendirildiği için kimyasal ürünlere göre daha uzun süre kullanıp daha az para harcarsınız.Özellikle hediye ürünler arasında ise tamamen ücretsizdir.

-Küvet, lavobo, batarya, fayans, mermer vs. temizliğinde kullanılmaktadır.

31 Mayıs 2017
3.052 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
× Ersağ WhatsApp İletişim