AB Deterjanlarda Fosfat Kullanımını Yasaklıyor

AB Deterjanlarda Fosfat Kullanımını Yasaklıyor

Avrupa Komisyonu, deterjanlarda su kaynaklarını kirleten fosfatın kullanılmaması ve fosfor içerikli katkı maddelerinin azaltılması için bir öneri hazırladı. Avrupa Komisyonu’nun ve Endüstri ve Girişimcilikten Sorumlu Üyesi Antonio Tajani, deterjanlarda fosfat kullanılmasının yasaklanmasıyla Avrupa’nın göl, nehir ve sahillerinde su kalitesinin yükselmesini hedeflediklerini belirtti.

Avrupa Komisyonu, fosfat ve fosfor içerikli katkı maddelerinin nitrat örneğinde olduğu gibi suya karıştığında kırmızı ve yeşil dalga denilen su yosunlarının hızla büyümesine sebep olduğunu ve bu nedenle diğer su canlılarının yaşam alanının daraldığını ifade etti.Sudaki fosfatın kimyasal ve biyolojik işlemlerle temizlenmesi ileri teknoloji ve ağır maliyet gerektirdiğinden ve AB’deki birçok arıtma tesisi bu altyapıya sahip olmadığından Komisyon,otomatik bulaşık makinelerinde kullanılan fosfat içerikli tablet deterjanların ekonomik açıdanuygun bir alternatif bulununcaya kadar yasaktan muaf tutulmasını talep etti. Komisyon’un önerisinin onaylanması durumunda yasağın 1 Ocak 2013’ten itibaren uygulamaya konulacağı belirtildi. Ancak, bulaşık makinelerinde kullanılan tablet deterjanlar için bu tarih 31 Aralık 2014 olarak ifade edildi.

Avrupa Komisyonu’nun analizlerine göre Avrupa’nın en kirli su kaynaklarından Tuna Nehri’ndeki fosfatın yüzde 16’sı, Baltık Denizi’ndeki fosfatın ise yüzde 24’ü deterjandan kaynaklanıyor.

Ekolojik bir çamaşır tozu kullanıcısı olarak şunu rahatlıkla diyebilirim:Temizlik algımızı değiştirmeliyiz.Bembeyaz çamaşırlar takıntısı bizleri solunum hastalıkları başta olmak üzere cilt kanserlerine kadar bir çok rahatsızlığa yakalanıp bu dünyadan sevdiklerimizden bizi ayırıyor.Bembeyaz yerine beyaz çamaşırların kime ne zararı var?Bembeyaz çamaşırlar giyinmek uğruna sağlığımızı tehlikeye atmayalım.

ÇAMAŞIR YIKAMA TOZLARIMIZ FOSFAT(STPP) İÇERMEZ.

 

 

ÜCRETSİZ ERSAĞ ÜYELİK FORMU

|ERSAĞ KATALOĞU ve FİYAT LİSTESİ|

Ersağa üyelik avantajları Nelerdir?
>> Ersağa üye olarak kataloğ fiyatına göre %25 indirimli üye fiyatından ürün alırsınız.
>> Promosyon(Bedava) ürün alma hakkı;
* 100,00TL lik siparişinize 1 ürün bedava seçme hakkı.
* 200,00TL lik siparişlerde ise 3 tane ürün bedava seçme hakkı.
** Ayrıca her ay düzenlenen ek kampanyalarla Bedava Promosyon sayısı 200,00 TL lik siparişlerde 3 yerine 5 tane olmaktadır.
Bu kampanyalar sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurulmaktadır.
>> Sonuç olarak hem %25 indirimli ürün hem de promosyon ürünler alırsınız.
>> ÜYELİK AİDATI YOKTUR.Ayrıca üyeliğinizin bağlayıcılığı yoktur. İstediğiniz zaman üyelik iptal edebilirsiniz.Her ay sipariş zorunluluğu da yoktur.
>> Neden T.C. Kimlik numarası isteniyor?
Ersağ Temizlik ve Kozmetik şirketi ile gerçekleştireceğiniz alışveriş işlemlerinin ticari olarak faturalandırılması yasal bir zorunluluktur.Siparişleriniz faturasıyla birlikte gönderildiğinden faturalandırma için gerekmektedir.
>> Maliye Bakanlığı tarafından 29.08.2006 tarihli 26274 sayılı Resmi gazetede tebliğ edildiği üzere 01.01.2007 tarihinden itibaren kesilecek faturalarda T.C. Kimlik numarası yazma mecburiyeti getirilmiştir.Üyelik işlemlerinin gerçekleşmesi için T.C. Kimlik gereklidir.
>> BİLGİLERİNİZ ÜÇÜNCÜ KİŞİLERLE KESİNLİKLE PAYLAŞILMAZ.SADECE KENDİ ÜYELİK SAYFANIZDAN KENDİNİZ GÖREBİLİRSİNİZ.
14 Haziran 2017
2.774 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Scroll Up Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
× Ersağ WhatsApp İletişim
Ersağ Üyelik ve Ürünleri Hakkında Bilgilendirme amaçlı Sponsor Sitesidir. Ersağ Üyelik
Ersağ Ürün Kataloğu