0 507 509 03 61

Sosyal Medyada Biz}

Ginseng Bitkisinin Faydaları

Ginseng Bitkisinin Faydaları

Kırmızı kore ginsengidir

Ginseng bitkisinin köklerinden elde edilen oldukça popülerdir. Kuzey Çin’in dağlık bölgelerinde keşfedildi. 11 ginseng türü vardır. Etli köklere sahip bu yavaş büyüyen bitkiler soğuk iklime sahip bölgelerde yetişmektedir. Çok çeşitli ginseng bitkileri arasında en değerlileri Amerikan ginsengi olarak da bilinen Panax quinquefolius ve Asya ginsengi olarak da bilinen Panax ginseng’dir.

* Ginseng güçlü bir genel takviyedir. Beden üzerindeki etkileri lokal değil, en önemlisi de bütün vücudu kuvvetlendirmesidir….

* Ginseng bütün vücut için toniktir. Vücutta zayıflıklarla mücadele eder, enerji düzeyini yükseltir. Stres bağlantılı hastalıkları azaltmada çok etkilidir.

* Ginseng antioksidandır ve vücutta bağışıklık sistemi hücrelerinin sayısını arttıran önemli bir bağışıklık sistemi iyileştiricidir.

* Kadınlar üzerinde beynin hafıza merkezini uyarıcı etkisi vardır.

* Konsantrasyon eksikliğini gidermek için iyi bir yardımcıdır.

* erkeklerin üretkenliğini, erkeklik hormonu ve sperm miktarını, cinsel gücünü ve dolaşım sistemlerine (özellikle prostata karşı) faydalı dır.

* Kolesterolü azaltıcı etkisi vardır. Karaciğeri toksinlerden temizler. Tümör gelişimini engellediği yapılan bazı çalışmalarda gösterilmiştir. Ayrıca radyoterapinin yan etkilerini azaltır.

* Bronşitin, astım ve dolaşım problemlerinin tedavisinde yararlıdır.

* Aynı zamanda diyabetten rahatsız insanlara kandaki kortizol hormonu düzeylerini düşürdüğü için yardımcı olur.

* Ginseng, hızlı bir şekilde tamirden ziyade zaman içinde yavaşça etki eder. Tam sonuçlarını görmek için birkaç ay (minimun 3 ay) kullanmanız gerekir.

NOT:

Ø  Aspirin, Romatizma ilaçlar, Kalp ilaçları, Şeker hapları, İdrar söktürücülerle alınmaması tavsiye edilir.

11 Haziran 2017
3.307 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
× Ersağ WhatsApp İletişim