0 507 509 03 61

Sosyal Medyada Biz}

Network Marketing ile Nasıl Para Kazanırım?

Network Marketing ile Nasıl Para Kazanırım?

Network marketing nedir?

Merhaba değerli ziyaretçim, size son yılların en popüler kazançlı girişimlerinden birinden bahsetmek istiyorum: Network marketing ya da bir diğer tabiriyle ağ pazarlaması.Network marketing; yıllardır bilinen sermaye, işletme, bayilik gibi aracıları aradan çıkarma işidir ve 21. yüzyılda artan giderler karşısında büyük-küçük işletmelerin olmazsa olmazı olacaktır. Şimdi kısaca ”Network marketing nedir?” ve ”Network marketing nasıl yapılır?” konularına değineceğim.

 

Network marketing; genel tanımıyla tüm aracıları aradan çıkaran ve fabrikada üretilen bir ürünü direkt olarak kullanıcıya ulaştıran bir sistemdir. Bu şekilde fabrikadan 5 lira maliyetle çıkan bir ürün üzerine karı da koyularak bize 7 liraya ulaşır; diğer durumda aracıların çokluğu ve herkesin kar edeceği düşünürsek 5 liralık ürün bize 20 liralara gelir. Bu şekilde sistemden ürün alan kişi  arkadaşlarına memnun olduğu bir ürünü tavsiye ettiğinde ve arkadaşı da o ürünü satın alması üzerine para kazanılan bir yöntemdir. Ancak kazanılan para ürün alan arkadaşın faturasına yansıtılmaz, pirim olarak ürünü satan şirket tarafından ödenir. Yani ürünü arkadaşınız da siz de 7 liraya alırsınız. Örneğin bir kozmetik markasından memnun kalıp ürünlerini kullanmaya başladınız ve network marketing yapmak üzere de anlaştınız. Bir arkadaşınız veya yakınınız da sizin tavsiyenizle bu kozmetik ürünlerini kullanmaya başladı. Normal ticarette bu ürünleri satın almak için ilgili bayiye gidecek ve oradan satın alıp sadece bayiinin kazanmasını sağlayacakken, network marketing aracılığıyla satın almanız durumunda ise hem daha ucuza alışveriş yapıp, hem de sizin kazanmanızı sağlamış olur. Daha ucuz olmasının sebebi ise fabrikadan bayiye kadar süren o komisyon üstüne komisyon zincirinin aradan çıkarılmasıdır. Network marketing ile sadece bir tavsiyeniz sayesinde bayi de siz olursunuz, komisyonu da siz alırsınız.

Şimdi de temel olarak network marketingin işleyişinden ve bu kazançlı girişim ile yapabileceklerinizden bahsedelim:

 1)NETWORK MARKETİNG YAPMANIZ İÇİN HERHANGİ BİR SERMAYEYE İHTİYACINIZ YOKTUR. BEĞENDİĞİNİZ BİR MARKANIN ÜRÜNLERİNİ KULLANMANIZ VE ARKADAŞLARINIZIN DA BU ÜRÜNLERİ KULLANMASI İÇİN TAVSİYE ETMENİZ YETERLİDİR.

Network marketing hakkında bilinmesi gerekenler

-Bunu bazıları arkadaşın arkadaşı düdüklemesi gibi kaba şekillerde değerlendiriyor ama bence tamamen alakasız bir durum..:) Siz o arkadaşınıza söz konusu tavsiyeyi verdiğiniz zaman zaten gidip ilgili dükkandan o ürünü satın alacak. Sizin tavsiyenizle aldığında ise hem daha ucuza alacak, hem de sizin kazanmanıza yardımcı olacak.

 

2)NETWORK MARKETİNG İLE TEK KAZANAN SİZ OLMAZSINIZ. EKİBİNİZE DAHİL ETTİĞİNİZ HER KİŞİ SİZİN KADAR HATTA SİZDEN DAHA FAZLA DA KAZANABİLİR.

 

-Demek ki arkadaşın arkadaşı kazıklaması gibi bir durum söz konusu değilmiş..:)

Hep beraber kazanabileceğiniz bir sektördür

 

 

 

 

 

 

3)AYRICA KAZANCINIZ BİZZAT YAPTIĞINIZ SATIŞLARLA SINIRLI DEĞİLDİR. SİZİN REFERANSLARINIZLA GELEN KİŞİLERİN YAPTIĞI SATIŞLARDAN VE ONLARIN SONRADAN BULDUĞU KİŞİLERİN SATIŞLARINDAN DA PAY ALIRSINIZ.

 

Network marketing, size oturduğunuz yerden çalışarak gelir kazanma imkanı sunar.

-Bunun ne kadar olacağı çalıştığınız firmaya, sattığınız ürüne göre  değişiklikler gösterse de bir süre sabredip daha sonra geometrik artış (3-9-27-54 kişi gibi) sayesinde oturduğunuz yerden aylık ciddi bir kazancınızın olması mümkündür. Sıkıcı 8-5 çalışma rutininden kurtulmuş olursunuz. Kazançlı meslekler arasında nadir bulunur bir fırsat..;))

 

4)EN GÜZEL YÖNÜ DE; NETWORK MARKETİNG İŞİNDE GERÇEKTEN AMA GERÇEKTEN SADECE ÇOK ÇALIŞAN KAZANIR.EMEK VERMEYEN KİŞİNİN BAŞARILI OLMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR.

 

 

 

-Yapacak yetenekte olduğunuz bir işe sermayeniz olmadığı için girişemediğinizi düşünün. Ya da altından kalkabilecek yetenekte olduğunuz bir mevkiye sırf patronun akrabası olduğu için yarım akıllı bir şımarığın geldiğini… Network Marketing ile böyle bir olasılık kalmıyor arkadaşlar. Kim daha çok çalışırsa, kim daha hızlı ve daha kaliteli bir ekip kurarsa; o daha çok kazanır.Bir o kadar da adil bir sistemdir Net…

 

5)TEK DEZAVANTAJI  HER SEKTÖR VE HER ÜRÜN İÇİN UYGULANABİLMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR.

Network marketing her geçen yıl daha büyümekte ve yaygınlaşmaktadır.

-Network marketing sadece temizlik,kozmetik vs. üzerinden değil yatırımcılık,emlakçılık vs. üzerinden de çalışma yürütülen bir iş kolu haline gelmiştir.

Umarım network marketing (Ağ pazarlaması) hakkında sizi yeterince aydınlatabilmişimdir.

09 Nisan 2017
2.928 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
× Ersağ WhatsApp İletişim