0 507 509 03 61

Sosyal Medyada Biz}

Hangi network marketingi seçmeliyim?

en_iyisi_hangisi_acaba

Pazarlama ağınızı seçerken dikkat etmeniz gereken beş kriter:

1.Başarı çizelgeleri yüksek olan, başarı eğrisi yıllardır düşmeyen dağıtım sistemine ve ücret politikasına sahip olmalı.

2.İçinde başarılı olabileceğiniz, inandığınız ve başkalarıyla güvenle paylaşabileceğiniz iş fırsatı sunmalı.

3.Sizi insan olarak geliştirmeye yönelik sürekli, uzun vadeli eğitim programları olmalı.


4.Sağlam bir rehberlik hizmeti vermeli.Danışmanlar yerine liderlerden,başarmanızı isteyen kişilerden öğrenmek gerekir.


5.Saygı duyulacak ve birlikte olmaktan zevk aldığınız kişileri barındırmalı.

Karşınıza çıkan kurum bu beş kritere uyuyorsa, ancak o zaman ürüne bakmanın zamanıdır.Pek çok kişi yalnızca ürüne bakar, iş sistemiyle ilgilenmez.Araştırdığım bazı kurumlarda satış sloganı olarak “Ürün kendini zaten satıyor. Satışı çok kolay. ” diyorlardı.Ama siz kendinizi geliştirmeye niyetliyseniz,sistem,ömür boyu eğitim ve birlikte çalışacağınız insanlarla daha büyük önem taşır.

2010 ların ortalarında bir arkadaşım benden yeni bir iş alanı için yapılan tanıtıma katılmamı istemişti.Yeni iş alanları ve yatırımlar üzerine araştırma yapma alışkanlığım olan biri olarak toplantıya katılmayı hemen kabul ettim.Toplantının  iş yeri yerine bir evde olması bana biraz garip gelmişti ama gittim.Network marketing dünyasıyla ilk tanışmam o toplantı sayesinde oldu.

Yaklaşık iki saat süren toplantıyı dikkatlice takip ettim.Kimilerinin neden kendi işleri kurmaları gerektiği konusundaki açıklamaları kafama yatmıştı ama kurmayı düşündükleri iş benim iş anlayışıma çok tersti.Network marketing ile tanışmadan önce iş yerlerinin sadece patronları zenginleştirmesi gerektiğini düşünürdüm.Ancak network marketing ise pek çok kişiyi zenginleştirecek bir iş kurmaktan söz ediyordu.O sıralar zihnim köklü fikirlere karşı pek açık sayılmazdı.

Toplantının sonunda arkadaşım bana düşüncelerimi sorduğumda bana göre bir iş olmadığını,kendi işini kurmak varken neden başkalarıyla beraber bir iş kurayım ki dedim.Üstelik böyle network marketing şirketlerinin piramit yapı şeklinde geliştiği ve yasa dışı oldukları şeklindeki söylentileri sıkça duyduğumdan bahsettim.Sonra ada onun yanıt vermesine beklemeden oradan ayrıldım.

2010 yıllarında düzenli geliri olan bir işim vardı ve boş zamanlarımı ancak aileme ayırıyordum.Güvenceli bir işim vardı ve bana sunulan network marketing  işine zihnim kapalı durumdaydı.Ancak yıllar sonra  bu konuya ilgi duyacak,hakkında daha fazla şey öğrenmeye istekli olacak,dolayısıyla network marketingle ilgili fikirlerim değişecekti.Ama 3 sene boyunca network marketing fikri aklıma hiç gelmeyecekti.

Daha sonra finans bilgisine ve iş dünyasındaki başarısına saygı duyduğum bir arkadaşım network marketing  işine girdiğinden söz etti.Arkadaşımın zaten bir kariyeri vardı ,pazarlama ağı işine girmesi beni çok şaşırtmıştı.”Neden girdin bu işe zaten güvenceli bir işin yok mu?”diye sordum.Soruma gülerek cevap verdi,”Para için bu işe girmedim.Mesela sen de bilirsin ki  en iyi gayri gayrimenkulleri parası olan zenginler kapar parasız kimseler değil.Beş parasız olduğunda hiçbir banka seni ciddiye almaz ancak network marketing sistemi size sermayesiz iş imkanı sunuyor ve bu da onu diğer sistemlerden çok daha insancıl kılıyor.Beni de cezbeden işte bu oldu.”

Network Marketing sayesinde;

1.İnsanlara yardım edebilirsiniz.

2.Kendinize yardım edersiniz:Eğer başkalarının işlerini kurmasına yardımcı olursanız sizin de işiniz büyür.

3.Öğrenir ve öğretirsiniz:Pazarlama ağı işine başlayanlar yeni cevaplar peşinde olanlarla öğrenmeye hevesli kimselerdir.İş güvencesinin giderek azaldığı  bir dünyada aradıkları mali güvenceyi bulmak üzere kendilerini eğitmek  üzere bu işe girmiş,hiç okula gitmemiş kimseler de var.Bir araya gelip kendi deneyimlerinizi ve öğrendiklerinizi paylaşabilirsiniz.

Zihnim açılmaya başlayınca network marketing şirketlerini araştırmaya başladım.İlk başlarda göremediğim fırsatları artık görebiliyordum.Olumsuz yönlerinden çok olumlu yönlerini görüyordum bu işin ancak olumsuz yanları da yok değildi hani,ama hangi işin olumsuz yanları yok ki?Piyasadaki pazarlama ağı şirketlerini tek tek inceliyor ve fırsat olunca toplantılarını takip ediyordum.Amacım sadece para kazanmak değildi,her şirketin olumlu ve olumsuz yanlarını ayrı ayrı incelemek istiyordum.Aklımdaki soruların yanıtlarını arıyordum.Birkaç şirketi inceledikten  sonra ilk bakışta herkesin görebileceği olumsuzlukları tespit etmiştim.

-Örneğin birbirine yabancı kişilerin bir araya gelip bir şirketi geliştirmesi bana göre en büyük zorluktu.

-Hayalperestlerin,üçkağıtçıların,kaybedenlerin,sonradan zenginlerin bu tür bir işe ilgi duyduğunun farkındaydım.Pazarlama ağı işinin zorluklarından biri de kaplarının herkese açık olmasıdır.Bu kural,sosyalistlerin yıllardır dilinden düşürmediği fırsat eşitliği adilliği olmasına rağmen ben bu işte pek sosyalist göremediğimi belirteyim.Her sponsor yeni üye için birbirini eziyor ve herkesi kendine müşteri olarak görüyor.

Vurguncuları,üçkağıtçıları,dolandırıcıları aştıktan sonra bazı şirketlerin liderleriyle görüşe bilmiştim.İş hayatında görebileceğiniz en nazik,en kibar,en zeki,en dürüst,en sağduyulu,en profesyonel kimselerdi.Salt para kazanmayla sınırlı olmayan ve insanları gerçekten önemseyen bir iş buldum sonunda.

Bu siteyi kurmamın amacı geleneksel öğretim sisteminden nefret etmemdir.Okullarda öğretmenlerin ‘Senden hiçbir şey olmaz,hayat boyu bir yere gelmeyeceksin” diye incittiği   pek çok insan sırf okulda başarılı olamadığı için hayatı boyunca fakir bir yaşam sürüyor ve belli işlere layık görülüyor.Okuldan ve şirketler dünyasından rahatsız olmamın nedeni de aynı,her ikisinde de en sağlam olan ayakta kalsın mantığı var.Birinin bir sorunu olsa ya da bir şeyi anlamasa sistem onu dışlayıveriyor.Her iki sistemde de duygulara yer yok ve sizden bir makine olmanız isteniyor.

İşte,pazarlama ağı endüstrisini savunmamın bir nedeni de bu alanda yer alan şirketlerinin çoğunun anlayışlı davranmasıdır.Eğer sebat ediyor,öğreniyor,ilerlemeye istek duyuyorsanız,şirket size arka çıkmaya devam ediyor;yani gerçek anlamda fırsat eşitliği sunarlar.Siz zamanınızı ve enerjinizi ayırdığınız sürece onlar da öyle yapıyorlar.

Okulda sorulara doğru cevap verirseniz sınıfı geçer ve başarılı olursunuz.O yanıtları veremezseniz,çakarsınız. ve hayatınız bu şekilde kazan-kaybet yarışıyla devam eder gider.Çocukken okulda başarısız oldu diye veya yüksek ücretli bir iş bulamıyor diye  hiç kimse ömrünün sonuna kadar mali yönden sıkıntı çekmeye mahkum olmamalı.

Pazarlama ağı şirketinde yer alanların çoğu aynı görev duygusunu paylaşmaktadır.Sınavda   arkadaşlarını alt etmeyi ya da iş dünyasında rakiplerini ezip geçmeyi düşünmek yerine herkesin  başkalarını incitmeden mali hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Bütün çocuklara sağlam bir temel mali eğitim verin,dünya barışını sağlamanın en iyi yollarından biri de yoksulluğa son vermektir.Aynı zamanda yoksulluğa son vermenin en iyi yolunun mali yardım yapmaktan çok,mali eğitim vermek olduğunu unutmayın.Fakir birine para verirseniz onun fakirliğini uzatmış olursunuz.

Günümüzde nice pazarlama ağı şirketleri yarattıkları ekonomik fırsatlar sayesinde bütün dünyaya barışı yaymaktadırlar.Yalnızca gelişmiş ülkelerde değil 3. dünya ülkelerinde de pek çok insanın mali umudu pazarlama ağlarıdır.Geleneksel şirketlerin çoğu parası olup harcayabilecek ülkelerde ayakta kalabilir.Dünya çapındaki bütün insanlığın  ömürlerinin sonuna dek canlarını dişine takıp zenginleri daha zengin yapmak için çalışmak yerine zengin ve müreffeh bir yaşamın tadını çıkarmak üzere fırsat eşitliğine sahip olmasının zamanı geldi de geçiyor.Eğer fakirler ile zenginler arasındaki  makas iyice açılırsa,barışa bir şans vermek giderek daha zorlaşır.

ERSAĞ ÜRÜNLERİ HER EVE GİREN ZARURİ İHTİYAÇLARDIR,ÜYE OLARAK ÜRÜNLERİ %20 İNDİRİMLİ OLARAK KULLANABİLECEĞİNİZ GİBİ KENDİNİZE ÜYE YAPARAK PRİM ALABİLİR VEYA ERSAĞ ÜRÜNLERİNİ SATIŞ YAPARAK PARA KAZANABİLİRSİNİZ.
Ersğ ürünlerini ve fiyatlarını incelemek için kataloğumuzu www.ersagburada.com sitesinde bulabilisiniz.

HEMEN ÜCRETSİZ ÜYEOLMAK İÇİN TIKLAYIN
http://www.ersag.com.tr/account.asp?mod=myaccount&sub=edit&action=register2&sponsor=405870

21 Mart 2015
2.387 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
× Ersağ WhatsApp İletişim