PED HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

⚠️PED HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

⛔ Kimyasal  Kadın Pedlerinin Zararları Nelerdir?

➡️Piyasada bulunan birçok standart ped, emme özelliğinin sağlanması için iki katlı kağıttan üretilmektedir. Bu ürünlerin yapısında büyük oranda kurşun maddesi, mikropların barınacağı ortam ve aynı zamanda farklı kimyasal maddeler vardır ki, bunlar da tekrar yeni malın üretiminde kullanılmaktadır .

➡️Sağlıklı bir insanın cildinde Ph tipi zayıf asitler bulunmaktadır. Bu asitler bağışıklık sistemine yardım etmektedir. Piyasada rastlanan hijyenik bezlerin bir çoğu, insan cildindeki asit miktarını azaltan alkali maddesi içerir. Ciltteki asit miktarını azalması trişin bakterilerinin yani ince bağırsaklarda asalak olarak yaşayan solucan şeklindeki bakterilerin çoğalmasına neden olur. Trişin bakterilerinin çoğalması ise kadın döl yolundaki spermatozoitleri (spermleri) yok eder. Bu sürekli iltihaplı rahatsızlıklara sebebiyet verir.

➡️Maalesef piyasada var olan birçok pedin verdiği zarar bu kadarla kalmıyor. İncelediğimizde görebileceğimiz suni liflerden veya kaba pamuklardan oluşmuş tabaka, uzmanlar tarafından tavsiye edilmeyen ilaçlarla oluşturulmuş kat, nem katını oluşturmak için kullanılan kimyasal katlar veya lifler kullanılıyor. Hassas derilerin bu tür ürünlerle teması çok sakıncalıdır. İçeriği belli olmayan emici maddeler, hava geçirmeyen plastik katlar ve iç çamaşırını tutması için kullanılan yapışkan maddelere başvurulması oldukça sağlıksıztır. İçeriğinde bu kadar kimyasal madde bulunduran ürünlerin ten ile teması cilt kanserinden rahim kanserine kadar pek çok hastalığa neden olmaktadır.

⚠️Ped tercih ederken nelere dikkat etmeliyiz? Tercih ettikleri ürünlerin üst yüzeyinin pamuksu olmasına, yapışkan maddenin kimyasal değil doğal olmasına, plastik kat içermemesine ve son kullanım tarihinin geçmemiş olmasına özen göstermeleri gerekmektedir.

🚺Ped satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

✳️ Öncelikle, pedin hava aldığından emin olun. Pediniz gözenekli ve plastik kaplamasız olmalıdır. Çünkü genital bölgenin hava alması çok önemlidir. Aksi takdirde, bölgede biriken nem ve kir enfeksiyonlara davetiye çıkarır.

✳️ Pedinizi günde birden fazla kez değiştirmelisiniz.

✳️ Tuvalete girmeden önce ve girdikten sonra, ve hijyenik pedleri kullanacağınız esnada ellerinizi iyice yıkamanız çok önemlidir.

🚺 Enfeksiyonlara karşı diğer ipuçları:

✳️ Toz sabun kullanmaktan kaçının, bunlar vajinanın ph dengesini bozabilmektedir. Doğal sabunlar ya da özellikle bunun için üretilmiş olan çeşitli sabunlar daha uygundur ve kadın sağlığı için daha iyidir.Ph oranı bölgeyi temiz ve sağlıklı tutacak olanlardan birini seçmeniz en iyisidir.

✳️ Pamuklu iç çamaşırı giyin. Bu havalandırmayı kolaylaştıracaktır. Uzun süre dar pantolonlar giymekten kaçının. Bunlar bölgedeki sıcaklığı ve nemi arttırarak, fırsat kollayan bakteri ve virüslere uygun iklim yaratır.

✳️ Sentetik maddelerden üretilmiş kıyafetler giymeyin. Uyku kıyafetinizin geniş ve rahat olmasına dikkat edin. Çok uzun süre oturmaktan kaçının.

✳️ Genital bölge için satılan deodorantlardan kullanmayın. Sadece kötü kokuyu bastıran bu ürünlerin tahriş etmekten başka bir özelliği yoktur.

✳️ Bölgeyi mümkün olduğu kadar kuru tutmaya çalışın.

🚺 Enfeksiyona zemin hazırlayan faktörler :

Uzun süreli antibiyotik kullanımı, hamilelik ve diyabet. Bu faktörlerin hepsi kişiyi enfeksiyona açık hale getirir. Eğer bu kategorilerden birinde iseniz, daha da sıkı önlemler almanız gerekir.

🔄 ERSAĞ HİJYENİK KADIN PEDLERİNİN ÖZELLİKLERİ

🌿Ersağ Hijyenik Örfler, yumuşak üst yüzeyi gün boyu cildinize yumuşaklık hissi sağlar.

🌿Sıvıyı jelleştirerek hapseden üstün emme kapasiteli iç tabakası ile, süper emici tanecikleri ile koku oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

✴️ERSAĞ PEDLERİ ÇOK YAKINDA SİZLERİN KULLANIMINİZA SUNULACAK !!! ✴️

22 Haziran 2017
2.051 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
ÜRÜN GRUPLARIMIZ
Bakım Ürünleri
Ersağ bakım ürünleri
ÜRÜNLERİ LİSTELE
Çamaşır Temizliği
Bitkisel içerikli ve hassas ciltler için fosfat içermeyen çamaşır temizlik ürünleri
ÜRÜNLERİ LİSTELE
Ersağ Kullanıcı Yorumları
Ersağ kullanıcı yorumları,ersağ kullananlar
ÜRÜNLERİ LİSTELE
Genel Ev Temizliği
Bitkisel ve sağlıklı genel ev temizliği ürünleri
ÜRÜNLERİ LİSTELE
Jöleler
ersağ bitkisel jöleler
ÜRÜNLERİ LİSTELE
Kişisel Temizlik
Bitkisel ve sağlıklı kişisel temizlik ürünleri
ÜRÜNLERİ LİSTELE
Kozmetik Ürünleri
Ersağ organik sertifikalı alkolsüz bitkisel kozmetik ürünleri
ÜRÜNLERİ LİSTELE
Losyonlar
Ersağ losyonları
ÜRÜNLERİ LİSTELE
Mutfak Temizliği
Bitkisel ve sağlıklı mutfak temizlik ürünleri
ÜRÜNLERİ LİSTELE
Parfüm & Roll-On
Ersağ alkolsüz ve organik koku sertifikalı bay-bayan parfümleri,roll-onları
ÜRÜNLERİ LİSTELE
Spreyler
Bitkisel ve sağlıklı spreyler
ÜRÜNLERİ LİSTELE
Ürün Katalogu
Ürün Kataloğunu incelemek için tıklayınız
FİYAT LİSTESİ
Güncel Fiyat Listesini inceleyebiliriz.
Scroll Up Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.